• ساعت : ۰۸:۳۶
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ 
  • کد خبر : ۲۰۹۰۸
رییس دانشگاه علوم پزشكی قزوین در نشست خبری: شاهد تحول در حوزه های مختلف دانشگاه هستیم

رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در نشست خبری:

شاهد تحول در حوزه های مختلف دانشگاه هستیم

 

 

نشست خبری خبرنگاران و فعالان عرصه خبر استان قزوین با رییس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی قزوین در ششمین روز از دهه مبارک فجر با شعار ایران استوار ،44 سال افتخار، برگزار شد و دکتر عبداله دیدبان در این نشست با تبریک دهه پر خیر و برکت فجر و همچنین تسلیت رحلت جانسوز عقیله بنی هاشم ،زینب کبری سلام الله علیها گفت :به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شاهد تحول در همه حوزه های دانشگاه علوم پزشکی و در صدد جبران عقب ماندگی ها در سال های گذشته هستیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در ادامه به تشریح دستاورد های حوزه سلامت پرداخت و افزود : پروژه های عمرانی بسیاری را دستور کار خود قرار داده ایم که از جمله آن میتوان به بیمارستان 700 تختخوابی قزوین ، ساختمانهای الحاقی مراکز آموزشی - درمانی  شهید رجایی وقدس قزوین و همچنین خرید ساختمان برای انتقال بیمارستان  22 بهمن برای بیماران اعصاب و روان اشاره کرد.

دکتر دیدبان در خصوص پروژه های عمرانی شهرستانهای مختلف نیز گفت: در بیمارستان شفای شهرستان تاکستان تعداد تخت های بیمارستانی به 154 تخت خواهد رسید و در آبیک نیز به همت خیرین عزیز سلامت ساختمان الحاقی در کنار بیمارستان شهدا آبیک ساخته خواهد شد.

رییس حوزه سلامت استان خاطر نشان کرد : بری اولین بار در کشور رشته آموزشی فوق تخصص غدد بالغین در استان قزوین راه اندازی شده است و قبل از آن نیز تنها مرکز فلوشیپ خواب کودکان در کشور راه اندازی شده بود و هم اکنون مرکز اختلالات خواب کودکان در بیمارستان قدس در حال خدمات دهی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص بهره برداری پروژه های روستایی در این ایام گفت : در روستاهای رشتقون و شیداصفهان در دهه مبارک فجر دو پروژه افتتاح شده است و پروژه های دیگری در روستاهای مختلف از جمله شهرستانک و معلم کلایه آماده بهره برداری است.

دکتر عبداله دیدبان در پاسخ به یکی دیگر از خبرنگاران در خصوص عدم پذیرش بیمارستانهای خصوصی و برخی از بیمارستانهای دولتی گفت : مشکل اصلی در این خصوص قوانین دست و پاگیری است که تامین اجتماعی پرداخت را منوط به تامین اعتبار کرده است و همین مسئله قطعا در فرایند خدمات رسانی اشکال ایجاد خواهد کرد و تامین اجتماعی به عنوان پاشنه آشیل نظام سلامت کشور باید قوانین خود را اصلاح نماید.

مسئول حوزه سلامت استان اذعان کرد: سوت زنی فساد در هر حوزه ای در دانشگاه علوم پزشکی را حمایت خواهیم کرد و دست یاری به سوی رسانه ها و مردم در این خصوص دراز میکنیم تا در هر جایی مشکلی دیده شد به سامانه 190 اطلاع داده شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی قزوین در خصوص راه اندازی دانشکده داروسازی گفت: در این خصوص موافقت اصولی اخذ شده و کمبود هایی در این زمینه وجود دارد که به محض برطرف شدن آنان به زودی دانشجویانی از کشور هندوستان و همچنین دانشجویان داخلی شروع به تحصیل خواهند کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین درباره علت عدم استفاده از دستگاه های دیالیز داخلی گفت :  یکی از نکاتی که باید در موضوعات سلامت محور لحاظ شود موضوع امن بودن استفاده از تجهیزات است که در این دستگاه ها لحاظ نشده بود و برای ما این مسئله مهم است و هر دستگاه داخلی که بتواند نیازهای بیماران در استان را پاسخ دهد از آن استفاده خواهیم کرد.

دکتر عبداله دیدبان در پایان افزود: امروز برای کاهش شکایات مردمی روش های برقراری ارتباط در کریکولوم آموزشی دانشگاه ها قرار گرفته است که قطعا میتواند تاثیر به سزایی در افزایش رضایتمندی مردم داشته باشد.

تجویز و مصرف نابجای آنتی بیوتیک ها و کمبود داروها ، پایش مواد غذایی محصولات سلامت محور ،مهاجرت پزشکان و پرستاران ،دستاورد های مبارزه با کرونا ، مشکلات خوابگاه های دانشجویی ، نظارت بر درمانگاه های خصوصی ، جوانی جمعیت و موالید، چگونگی دفع زباله های عفونی و جذب و به کار گیری پرستاران فعال درکرونا موضوعاتی بود که از سوی خبرنگاران مطرح شد و  رییس دانشگاه علوم پزشکی  قزوین و معاونین دانشگاه به آنان پاسخ دادند.

گفتنی است این نشست در سالن جلسات  دانشگاه علوم پزشکی قزوین و با حضور معاونین توسعه مدیریت و منابع انسانی ،بهداشت ، درمان ،غذا و دارو د و دانشجویی – فرهنگی برگزار شد.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.20.0
    V6.0.20.0