• ساعت : ۱۲:۰۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ 
  • کد خبر : ۲۰۵۳۹
بررسی چالش های حوزه درمان در دومین جلسه شورای مشورتی اقتصاد سلامت
موسسه عالی توسعه و تربیت مدیران نظام سلامت ایران:

 

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، دومین جلسه شورای مشورتی اقتصاد سلامت با حضور برخی اساتید دانشگاهی حوزه اقتصاد سلامت، اقتصاد و مدیریت دارو، جمعی از مدیران وزارت بهداشت و سازمان تأمین اجتماعی به صورت حضوری و برخی از مدیران به صورت مجازی توسط موسسه عالی توسعه و تربیت مدیران نظام سلامت ایران (معتمد) برگزار شد.

در این جلسه به برخی از مهم ترین چالش های معاونت درمان از جمله عدم تناسب درآمد و هزینه در بیمارستان های تک تخصصی شامل بیمارستان های روانپزشکی، سوختگی و توانبخشی و عدم تناسب هزینه ها و درآمدها در بیمارستان های زیر 100 تخت اشاره شد.

در ادامه به تعداد بیمارستان های تک تخصصی و زیر 100 تخت به تفکیک، تعداد تخت ها، میانگین درآمد بیمارستان ها، میانگین درآمد هر تخت، درآمد محقق شده، مورد انتظار و حداقل اعتبارات مورد نیاز به بیمارستان های زیان ده زیر 100 تخت و تک تخصصی مورد بحث قرار گرفت و راهکارهایی توسط حاضرین در جلسه ارائه شد.

در انتها مقرر گردید در جلسات بعدی با حضور افراد حاضر و برخی دست اندرکاران بیمارستان های روانپزشکی در خصوص چالش ها و راهکارهای موجود بحث و گفتگو صورت گیرد.

لینک کوتاه خبر: http://mrd.behdasht.gov.ir/XqV

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.20.0
    V6.0.20.0