• ساعت : ۱۲:۰۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ 
  • کد خبر : ۲۰۵۲۲
تقدیر از برترین دانشگاه‌های علوم پزشكی دارنده طرح های تحقیقاتی اثرگذار در جشنواره رازی
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اعلام کرد؛

تقدیر از برترین دانشگاه‌های علوم پزشکی دارنده طرح های تحقیقاتی اثرگذار در جشنواره رازی

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اعلام کرد: در بیست و هشتمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی، از برترین دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز تحقیقاتی که علاوه بر فناوری برتر، طرح های تحقیقاتی اثرگذار دارند و همچنین در تولید علم شاخص هستند، تقدیر می شود.

به گزارش وبدا،  دکتر یونس پناهی اعلام این خبر افزود: طبق نتایج اعلام شده در نظام ارزشیابی جامع دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز تحقیقاتی سال جاری کشور بر اساس دسته بندی تیپ های یک، دو، سه و همچنین دانشگاه های مستقل علوم پزشکی، برترین‌ها از جنبه طرح‌های تحقیقاتی اثرگذار، در جشنواره رازی تقدیر می شود.
معاون تحقیقات  و فناوری وزارت بهداشت، با اشاره به طرح های تحقیقاتی اثرگذار تصریح کرد: نظام ارزشیابی دانشگاه‌های علوم پزشکی مبتنی بر اصل حاکمیت و رهبری، تولید علم و دانش، تولید فناوری است و امسال از نظر داشتن تحقیقات و طرح‌های تحقیقاتی اثرگذار دانشگاه ها  مورد سنجش قرار داده شدند. طبق تعریف و شاخص گذاری انجام شده ، طرحی اثرگذار است که بتواند خلاهای موجود در جامعه را شناسایی کند و برای پاسخ به آن نیازها راهکار ارائه دهد.

وی افزود: در ارزشیابی انجام شده هدف این است که بدانیم مجموعه طرح‌هایی که در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور انجام می‌شود چند درصدشان می‌تواند نیاز‌های حوزه سلامت را مرتفع کند.

دکتر پناهی خاطر نشان کرد: برترین دانشگاه‌های فناور علوم پزشکی کشور نیز در هفتمین فن‌بازار ملی سلامت مورد قدردانی قرار گرفتند.

بیست و هشتمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی بهمن ماه  1401 در سالن اجلاس سران برگزار خواهدشد 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.20.0
    V6.0.20.0