در خصوص منابع انسانی
دانشگاه علوم پزشکی قزوین خانواده های  پرجمعیت دارد که باعث افتحار ما هستند، چرا که در جای جای استان در حال ارایه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم شریف می باشند. بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی ، خانه‌ های بهداشت روستایی و پایگاه های فوریت های پزشکی، همگی قد علم کرده ‌اند تا مردم استان را برای سلامتی‌شان یاری رسانند و همین طور دغدغه درد و بیماری را از ایشان بزدایند، دست مریزاد و خسته نباشید . اداره این مجموعه نیازمند نگرشی مناسب به منابع انسانی و مالی است .
منابع انسانی یعنی خلایق آفریدگار با روح ‌الهی و توان بی‌نهایت که فقط باید به توصیه قرآنی حرمت و هویت او را پاس داشت.
آن زمان که انسان بداند، در قبال هر کار ارزشمندی درجه‌ ای به درجاتش افزوده می‌ شود و این درجه تنها مالی نیست، بلکه هویت او را به اثبات خواهد رساند، تلاش می‌ کند و با شوق هم حرکت می‌ نماید، اما وقتی در سازمان، این موضوع وارونه شد، انگیزه ‌کار از تلاشگران گرفته شده و آن عده قلیلی که خدای ناکرده اهل نفاق اند و ادای کارکردن را در می‌ آورند، در صحنه پررنگ می‌ شوند.
اساس مدیریت این خانواده بزرگ، آن است که کار و خدمت ‌رسانی ارزش شود و نه ظاهر و گفتار. به همین خاطر طرحی را با تشویق ریاست محترم طراحی کردیم که معاونت محترم توسعه وزارتخانه هم رویت کردند و قرار شد در قزوین اجرا شـود.
خلاصــه آنکه می‌ خواهیـم درجه هر فرد را باتوجه شاخص ‌هایی معین نمایم .ما چند شاخص را مطرح کردیم:
1ـ سنوات‌ کاری
2ـ تحصیل
3ـ مسؤولیت
4ـ حساسیت‌ بخشی که در آن کار می‌ کند
5ـ سنواتی که در مجموع فعالیت با مسؤولیت سپری شده حتی اگر در حال حاضر مسؤولیتی ندارد
6ـ سطح کیفی عملکرد با نظر مسؤول یا مسؤولان
اگر شاخصی هست که ما مطرح نکردیم، شما بفرمایید.
مرحله بعدی کار، امتیاز هر یک از شاخص ها است که بتواند امتیاز کلی فرد را مشخص نماید که هر یک از آیتم ‌های فوق چه امتیازی دارد. ما با این کار می‌ خواهیم تمام داشته ‌های فرد را نمایه کنیم تا هر کس بداند با چه وزنی مشغول به کار هست ولی عملاً کیفیت کار محوله ارزش بالاتری خواهد داشت.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر